Güncel T. Suat Demren - 11 Kasım 2006 06:40 pm

İsrail Vahşeti…

İsrail yine yapacağını yaptı. Gazze Şeridi’ndeki Beyt Hanun kasabasına bomba yağdırıp 7’si çocuk, 4′ü kadın 19 masum insanı acımasızca katletti, 50’sini de yaraladı. Yaşamlarını yitirenlerin 11′i aynı aileye mensup.

Sabaha karşı insanlar çoluk çocuk uykuda iken onları katletmek hangi insafa, hangi vicdana sığıyor? “İnsanlık suçu” bu değilse nedir? Bu nasıl bir vahşet ve nasıl bir barbarlıktır?

İsrail’den bir bayan yetkili ise saldırının hata olduğunu ve “üzgün” olduklarını ifade etmekle yetindi. Hangi özür bu vahşeti haklı kılar? İsrail’den Haaretz gazetesinin başyazısında yazdığı gibi Topçu birlikleri, yerleşim bölgesi yakınlarında açtıkları ateşin, hiç niyet etmeseler bile, böylesi bir felaketi kaçınılmaz kılacağını bilmez mi? Sivillerin evlerinin bulunduğu yönde ateş açanlar hedefler arasında çocukların da olacağını onları da öldürmenin de kaçınılmaz olacağını bilmezler mi?

Olanlardan sonra İsrailli sağcı bir milletvekili ise sevinmiş. Katliamı savunan İsrailli vekil Zvi Hendel, “Yahudilerin morallerinin böyle yerine geldiğini” ifade etmiş. Bu nasıl bir canîlik?

Ya dünyanın ilgisizliği? Bu ikiyüzlülük ne zamana kadar sürecek? Taha Akyol “Bu çocukları Hitler mi öldürdü?” başlıklı yazısında “Dünyada, İsrail’den başka hangi devlet, çocukları böylesine katleder de dünya ayağa kalkmazdı!” demiş ve haykırmış: “Mehmet Akif haklıydı: ‘Tükürün maskeli vicdanına asrın, tükürün!’

Dilimde bir dua..

Bu katliamı yapanları sana havale ediyorum Ya Rabbi!..

Share on Facebook

  One Response to “İsrail Vahşeti…”

  1. on 11 Ekim 2006 at 12:30 1.Suat Öztürk

   Bu yazıya eklenen yorumlar taşınma sırasında uçmuş maalesef. Yorumları buradan okuyabilirsiniz:

  Trackback This Post | Subscribe to the comments through RSS Feed

  Önemli

  Blog sahibinin yazı ve yorumlarının dışındaki tüm yazı, yorum ve içerikten imza sahiplerinin kendileri sorumludur. Yayımlanmış olmaları, bu görüşleri blog sahibinin benimsediği anlamına gelmez.

  Yorum bölümü özgür bir tartışma ortamı yaratmak için vardır. Ancak saldırgan ve düzeysiz yorumlar yayınlanmayacaktır. Eğer bu siteye ilk kez yorum yazıyorsanız, yorum kurallarına gözatmanızı istirham ederim.

  Siz de düşüncelerinizi paylaşın


  Kapat
  E-posta ile paylaş