& Teneffüs T. Suat Demren - 26 Eylül 2007 12:02 am

Toolbar tavsiyesi

Bu sitede daha çok güncel konuları, bazı yamultulmuş kavramları ve genel olarak geçmişe, bugüne ve geleceğe dair çeşitli düşüncelerimizi konuşuyoruz.

Bu konularda sadra şifa bir faydamız oluyor mu, şu an bilmek mümkün değil. O bakımdan daha kısa vadeli faydalara yöneliyorum :-) Madem buralara uğrayan belli bir potansiyel var, müdavimlere ve yolu düşenlere, geçenlerde rastgeldiğim çok fonksiyonel bir araç çubuğunu tavsiye edeyim istedim.

Belki bilenleriniz vardır, ben bu kadar fonksiyoneli ile ilk kez karşılaştım. Daha iyisi de vardır muhakkak, benim bu konularda teknik bilgim sıfıra yakın olduğu için birşey diyemeyeceğim.

Araç çubuğu çok kullanışlı. Bunu indirdiğinizde adres satırını altına yerleşen şeritten şunlara bir tık ile ulaşıyorsunuz:

Ülkedeki hemen tüm haber sitelerinin ve gazetelerin rss akışı, ayrıca tüm gazetelerin ve haber sitelerinin adresleri, dergiler, sinema, oyun ve eğlence siteleri, bilgisayar siteleri, sağlık, spor, otomobil siteleri, e-devlet siteleri, mail siteleri, hava durumu, anlık döviz kuru, tüm dünyadaki namaz vakitleri, (eyvah mahalle baskısına bak, toolbara kadar girmiş) belli başlı radyo istasyonlarını tamamını dinleyebilecek bir entegre radyo (ayrıca başka istasyon da ekleniyor) O anda (yani tıkladığınız anda) bütün TV kanallarında hangi programların olduğuna dair döküman, GmailTalk, hesap makinesi, not defteri ve daha pekçok şey.

Bana çok fonksiyonel geldi; nette çok gezinti yapan ve zamanla yarışanlar için link/sayfa/sekme kirliliği yapmadan, hemen herşeyi elinizin altına seriyor. Bu sebeple paylaşmak istedim.

Şurada açıklayıcı bir yazı var. İster oradaki linklerden isterseniz direk buradan indirebilirsiniz.

Not: Aşağıya toolbarın nasıl göründüğüne ilişkin olarak, kendi kullandığım bilgisayardan bazı fonksiyonlarının açılmış halinin görüntülerini aldım. Resimlere bir kez tıklarsanız resimler büyür, açılan resme tekrar tıkladığınızda da görüntü netleşir.

toolbar3.JPGtoolbar4.JPGtoolbar5.JPGtoolbar6.JPGtoolbar7.JPGtoolbar2.JPG

Trackback This Post | Subscribe to the comments through RSS Feed

Önemli

Blog sahibinin yazı ve yorumlarının dışındaki tüm yazı, yorum ve içerikten imza sahiplerinin kendileri sorumludur. Yayımlanmış olmaları, bu görüşleri blog sahibinin benimsediği anlamına gelmez.

Yorum bölümü özgür bir tartışma ortamı yaratmak için vardır. Ancak saldırgan ve düzeysiz yorumlar yayınlanmayacaktır. Eğer bu siteye ilk kez yorum yazıyorsanız, yorum kurallarına gözatmanızı istirham ederim.

Siz de düşüncelerinizi paylaşın


Kapat
E-posta ile paylaş